Tylko teraz! Nasze bestsellery nawet 25% taniej przez

Majtki menstruacyjne – idealne rozwiązanie przy endometriozie?

Endometrioza

Wyjątkowo ciężki okres, comiesięczne obfite krwawienia i silny ból - tak w skrócie podsumować można endometriozę. Jest to choroba przewlekła, na całe życie, a chorującym na nią kobietom wyjątkowo daje się we znaki.

Przy odrobinie szczęścia można zdiagnozować ją wcześnie i rozpocząć skuteczne leczenie, niestety realnie pacjentki spędzają wiele lat chodząc od lekarza do lekarza i szukając przyczyny swoich problemów. Niestety nie ma cudownego leku na endometriozę, jednak każdy czynnik, który choć odrobinę pomaga przetrwać wyjątkowo bolesne miesiączki jest dla chorych na wagę złota.

Endometrioza, choroba przeklętych miesiączek

Dla wielu z nas okres jest wyjątkowo nieprzyjemnym doświadczeniem – krwawienie, bóle podbrzusza, bóle mięśni, PMS skutecznie utrudniają nam codzienne funkcjonowanie. Endometrioza zwiększa te objawy kilkukrotnie, zmieniając codzienność wielu kobiet w istny koszmar. Skąd rozpoznać, czy miesiączka jest wyjątkowo obfita i jesteśmy w gronie kobiet narażonych na tą chorobę?

O silnym krwawieniu mówimy, gdy kobieta traci co najmniej 80 ml krwi podczas okresu. Niestety sam fakt występowania obfitych krwawień nie jest wystarczający do stwierdzenia endometriozy i średnio czas diagnozy w Polsce wynosi około siedmiu lat! Często pacjentki i ich objawy nie są traktowane poważnie przez ginekologów, co powoduje odsyłanie do kolejnych lekarzy, niekończące się badania i błędne diagnozy.

Pomijając kwestie zdrowotne, wyjątkowo uciążliwe jest również korzystanie z popularnych środków ochrony w trakcie okresu. Podpaski, nawet te najbardziej chłonne, mogą szybko przeciekać. To samo tyczy się również tamponów i kubeczków menstruacyjnych. Poza tym, używając wewnętrznych środków ochrony, należy zachować szczególną uwagę. W przypadku endometriozy dobrze jest wybrać zewnętrzne środki ochrony, które są nie tylko wygodne ale również korzystne dla zdrowia.
 

Dlaczego warto wybrać majtki menstruacyjne w przypadku endometriozy?

Zdrowa, ekonomiczna i wygodna ochrona jaką są majtki menstruacyjne wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Nie jesteś jeszcze przekonana? Poznaj wszystkie powody, dzięki którym warto rozważyć majtki menstruacyjne jako ochronę jeżeli cierpisz na endometriozę (i nie tylko!).

Bezbolesna, nietoksyczna i zdrowa ochrona

Majtki menstruacyjne „aplikuje się” chyba najprościej ze wszystkich środków ochrony w trakcie okresu 😊 W przeciwieństwie do aplikacji inwazyjnych (wewnętrznych) środków, takich jak tampony czy kubeczek, nie przyczynią się do dodatkowego bólu i ryzyka urazów. Nie stanowią one też żadnego zagrożenia dla zdrowia, bo wykonane są z nieszkodliwych materiałów i nie narażają Cię na Syndrom Szoku Toksycznego.
 

Ekonomiczna ochrona na ciężkie okresy

Wszystkie kobiety doskonale wiedzą, że jednorazowe środki higieniczne to piekelne obciążenie dla budżetu, zwłaszcza osób cierpiących na endometriozę, których krwawienia są nie tylko dłuższe, ale też bardziej obfite. W przypadku tej choroby okres może trwać siedem dni lub nawet dłużej! Nie trzeba nawet liczyć, aby zrozumieć, że w dłuższej perspektywie to bardzo  kosztowne! Z tego powodu majtki menstruacyjne wydają się być idealnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy, ponieważ nadają się do wielokrotnego użytku przez kilka lat. Co więcej, w przypadku długiego okresu każdą parę możesz wykorzystać więcej, niż jeden raz!

Wygodna ochrona z dobrą chłonnością

Kiedy masz bolesny i bardzo ciężki okres, potrzebujesz maksymalnego komfortu. Dobra wiadomość: to jest dokładnie to, co mogą Ci zaoferować majtki menstruacyjne! Wykonane z miękkich i lekkich materiałów są niezwykle wygodne i komfortowe, jednak ich największym atutem jest chłonność. Ponadto ich budowa zapewnia suchość nawet w okresie krwawienia. Te wszystkie zalety wystarczą, aby całkowicie zapomnieć o okresie nawet na cały dzień!

Jakie majtki menstruacyjne wybrać w przypadku endometriozy?

Jeśli masz endometriozę ważne jest, aby wybrać majtki menstruacyjne, które zapewniają ochronę do 12 godzin. Dokładnie to oferują Ci majtki menstruacyjne Sis! W przypadku wyjątkowo obfitych krwawień, być może będzie trzeba zmieniać je częściej, niż zwykle, jednak ich budowa, i duża wkładka zapewnią Ci brak przeciekania, komfort i bezpieczeństwo. Jeżeli masz endometriozę, koniecznie sprawdź nasze najbardziej zabudowane modele - Comfy Sis i Sporty Sis!