Tylko teraz! Nasze bestsellery nawet 25% taniej przez

Bielizna menstruacyjna

Baza wiedzy

Majtki menstruacyjne Sis Underwear Majtki menstruacyjne Sis Underwear

Instrukcja dbania o majtki menstruacyjne

Majtki menstruacyjne baza wiedzy Majtki menstruacyjne baza wiedzy

Przed pierwszym użyciem

Przygotuj nowe majtki zanim użyjesz ich po raz pierwszy. Namocz je w zimnej wodzie na 30 minut, a następnie wysusz, aby bawełna nabrała odpowiedniej chłonności. Dla pewności przed pierwszym użyciem susz majtki co najmniej 24 godziny. Pamiętaj, że majtki nabierają pełnej chłonności dopiero po około 4-5 praniach i taką utrzymują przez kilka kolejnych lat.

Pierwsze użycie

Majtki gotowe? To idealny moment, abyś do pierwszego użycia przygotowała również siebie! Jeżeli nie miałaś nigdy styczności z majtkami menstruacyjnymi, rekomendujemy pierwsze ich testowanie w domu, w wolny dzień, podczas pracy na home office lub na noc. Będzie to najlepsza okazja do poznania siebie, obfitości okresu. Jeżeli poprawnie dobrałaś rozmiar majtek menstruacyjnych, odpowiednio je wypłukałaś i wysuszyłaś przed użyciem - nie masz się czym martwić.

Zapomnij o okresie!

Załóż naszą bieliznę i zapomnij, że masz okres! Od teraz nie doświadczysz dyskomfortu, uczucia wilgoci, brzydkiego zapachu, alergii ani podrażnień. Pamiętaj, że bieliznę menstruacyjną możesz nosić cały dzień lub noc (przy standardowym krwawieniu), jednak staraj się nie przekraczać 12 godzin. Jedną parę możesz używać kilka razy podczas każdej miesiączki (po dokładnym wypłukaniu i wysuszeniu!).

Pranie

Po użyciu wypłucz swoje majtki menstruacyjne pod zimną wodą (na przykład w zlewie). Płucz je dokładnie, aż wypłynie z nich cała krew. Gdy krew z majtek będzie wypłukana, włóż je do pralki i nastaw ją na tryb prania ręcznego, ewentualnie tryb delikatny. Bieliznę Sis pierz maksymalnie w 30 stopniach, nie przekraczając wirowania 700 obrotów. Pamiętaj, że większa temperatura prania nie usuwa krwi z materiału! Krwi pozbywamy się wyłącznie w zimnej wodzie, jak robiły to nasze babki i prababki ;) Poza tym majtki również wyprać również ręcznie, zwróć jednak uwagę na dokładnie wypłukanie.

Proszek i płyn do prania

Do prania używaj wyłącznie płynów i proszków naturalnych, bez dodatku gliceryny, która blokuje chłonność bawełny. Przetestowaną i rekomendowaną przez nas marką jest Mr. ZIGGI - producent dezynfekujących, hipoalergicznych i ekologicznych płynów i proszków do prania.


UWAGA! Płyny dla niemowląt i małych dzieci to jedne z najbardziej chemicznych detergentów do prania, tak samo drogeryjne ekologiczne mydła (np. Biały Jeleń). Prosimy - sprawdź skład zanim wykorzystasz dany środek do prania naszej bielizny.

Suszenie

Wysusz majtki menstruacyjne na zwykłej suszarce do prania. Pamiętaj, że proces suszenia trwa dłużej niż w przypadku zwykłej bielizny, co jest spowodowane chłonnością naszego eukaliptusa i charakterystyczne dla tego typu bielizny. Po wysuszeniu możesz założyć je ponownie.

Tego nie rób!

Nigdy nie używaj opcji suszenia w pralce, ani nie susz majtek na gorącym kaloryferze. Susz majtki w naturalnej dla nich pozycji, aby nie były zgięte, po wysuszeniu nie zwijaj ich również w „kulkę”. Możesz je zgiąć - staraj się jednak zaginać boki majtek do tyłu, aby nie zginać części absorbującej.

Procesowanie zamówienia

Płatność przelewem tradycyjnym

Płatność przelewem tradycyjnym wykonaj na konto

ING 57 1050 1445 1000 0090 3226 8188

W tytule podaj czterocyfrowy numer zamówienia

Dowód zakupu

Fakturę otrzymasz na adres e-mail podany przy składaniu zamówienia po zaksięgowaniu płatności

Powiadomienia

Przy każdej zmianie statusu zamówienia powinnać otrzymywać powiadomienia - jeżeli do Ciebie nie dotarły to sprawdź folder SPAM.

Wymiana lub zwrot

Masz możliwość zwrotu lub wymiany bielizny. Szczegóły znajdują się w sekcji Zwroty i wymiana.

Dodanie opinii na naszą stronę

Jeżeli chcesz podzielić się swoim doświadczeniem i dodać wpis na stronie Opinie to oczywiście masz taką możliwość, jednak dopiero po 21 dniach od wysyłki Twojego zamówienia. Otrzymasz wtedy wiadomość e-mail z formularzem do wypełnienia. Jeżeli pomimo upływu 21 dni go nie otrzymałaś to sprawdź folder SPAM.

Często zadawane pytania

 • Czy po zakupie mogę od razu założyć majtki i wyjść z domu?

  Na pierwszy raz nie rekomendujemy wychodzenia w nich z domu - lepiej przetestować je w bezpiecznym miejscu. Pamiętaj, że każde ciało jest inne, każdy ma inną budowę, krój majtek może nie być dla Ciebie odpowiedni, majtki mogą nie przylegać idealnie do Twojego ciała. Taka sytuacja dotknęła jedynie mały procent naszych klientów, jednak warto przetestować majtki w bezpiecznym miejscu za pierwszym razem, aby lepiej poznać swoje ciało, krwawienie i same majtki :)

 • Boję się, że majtki menstruacyjne przeciekną. Czy to możliwe?

  To możliwe w dwóch przypadkach. Czasami gdy niedokładnie wypłuczesz majtki przed pierwszym użyciem, bawełna nie nabierze odpowiedniej chłonności i może nie nadążyć z wchłanianiem krwi, co spowoduje jej przeciekanie po bokach (w pachwinach). Pamiętaj, że bawełna nabiera najlepszej chłonności po 4-5 praniach. W drugim przypadku, jeżeli Twój okres jest bardzo obfity o majtki menstruacyjne są "pełne" krew również może wydostać się bokiem, jednak dzieje się to w przypadku nadmiernie obfitych miesiączek, lub zaburzeń miesiączkowania. Majtki menstruacyjne nigdy nie powinny przecieknąć "dołem", jeżeli tak się zdarzy może to oznaczać wadę fabryczną

  Jeżeli bielizna Sis przecieknie po 4-5 godzinach koniecznie skontaktuj się z nami.

 • Skąd mam wiedzieć, kiedy należy zmienić majtki?

  Zaufaj nam - poczujesz to :) Ciężar krwi jest odczuwalny, po kilku użyciach będziesz wiedziała, kiedy nadchodzi czas na zmianę.

 • Jak pakujecie wasze przesyłki? Czy opakowanie jest ekologiczne?

  Na każdym etapie przywiązujemy ogromną wagę do ekologii. Nasze opakowania są w pełni zrobione z kartonu. Nasze ulotki są biodegradowalne, stworzone z ekologicznego papieru recyklingowego Nautilus. Jako wypełniacz do paczek używamy ekologicznego wypełniacza jakim jest skropak. Jedynym sztucznym elementem jest odrobina taśmy klejącej, którą musimy użyć, aby zabezpieczyć paczkę.

 • Gdzie tworzona jest bielizna Sis i z jakiego miasta wysyłane są paczki?

  Nasza szwalnia mieści się niedaleko Nowego Sącza, a paczki wysyłane są z siedziby Sis Underwear w Krakowie.