Tylko teraz! Nasze bestsellery nawet 25% taniej przez

Majtki menstruacyjne Sis - pytania i odpowiedzi, część 2

Sis Underwear - Majtki menstruacyjne
Widzimy coraz większe zainteresowanie majtkami menstruacyjnymi, za co serdecznie Wam dziękujemy! Wszystkimi możliwymi kanałami wysyłacie do nas liczne pytania dotyczące majtek menstruacyjnych, sposobu ich używania, pytacie o tematy ogólne, czasami o ścisłe konkrety. Dziękujemy Wam za zainteresowanie! Najczęściej powtarzające się pytania zebraliśmy razem w dzisiejszym artykule.

 

Czy majtki menstruacyjne wyglądają podobnie do pieluch dla dorosłych (wielkość, skład, itp.)?

Absolutnie nie! Majtki menstruacyjne Sis są lekkie, przylegają do ciała, można je śmiało zakładać pod ubranie. Poza tym, pieluchy dla dorosłych mają kompletnie inny skład, przede wszystkim są jednorazowe, co sprawia, że pełno w nich pestycydów, wybielaczy (np. chlor) i mnóstwo sztucznych absorbentów. Majtek menstruacyjnych nie da się porównać do żadnego jednorazowego środka higienicznego. W przypadku majtek menstruacyjnych Sis, do ich tworzenia nie zastosowaliśmy nawet grama chemicznego dodatku. Nasze tkaniny są naturalne, bezpieczne i posiadają certyfikat OEKO-TEX. Z tradycyjnymi środkami higienicznymi używanymi w czasie okresu nie mamy nic wspólnego!

 

W jakim wieku można zacząć stosować majtki menstruacyjne?

Rekomendujemy dawanie majtek menstruacyjnych dziewczynkom już na ich pierwszą miesiączkę! Niech zobaczą, że okres może być komfortowy, bez bólu związanego z używaniem tamponów, bez alergii i nieprzyjemnego uczucia towarzyszącego noszeniu podpasek. Każdy z naszych materiałów jest bezpieczny dla osób w każdym wieku, a certyfikat OEKO-TEX spełnia standardy bezpieczeństwa nawet dla niemowląt! Nie mamy również górnej granicy wieku – dla osób, które już nie menstruują majtki menstruacyjne Sis przydadzą się również na problemy typowe dla seniorów jak na przykład nietrzymanie moczu.
 

Czym jest materiał PUL?

PUL jest typem laminowanego materiału. Większość materiałów PUL dostępnych na rynku jest wodoodporna, więc jest to idealna tkanina dla majtek menstruacyjnych. PUL jest bardzo często używany przy tworzeniu pieluch dla dzieci lub podpasek.
 

Czy majtki menstruacyjne przeciekają?

Jeżeli masz obfity okres i majtki menstruacyjne dobrałaś w nieodpowiednim rozmiarze – istnieje możliwość przeciekania po bokach. W fazie naszych testów zdarzyło się to dosłownie jeden raz. Majtki menstruacyjne Sis są tak zbudowane, żeby idealnie przylegać do ciała, a ich część absorbująca zajmuje cały tył, przez co nie przeciekają nawet w nocy. Jeżeli masz obfity okres i obawiasz się przeciekania – rekomendujemy spróbowanie modelu Comfy Sis oraz Sporty Sis – będziesz czuła się pewnie i komfortowo!
 

Czy mając majtki menstruacyjne mogę całkowicie przestać używać podpasek i tamponów?

Tak, tak, tak! 😊 Zakładając, że Twój okres trwa 5 dni i nie chcesz używać dodatkowego zabezpieczenia – wystarczy Ci 10 par majtek menstruacyjnych, aby przetrwać cały okres i uniknąć prania. Pamiętaj jednak, że nasze majtki możesz wrzucić do pralki od razu po użyciu – dzięki czemu na drugi dzień wyschną i będziesz mogła użyć ich ponownie. I tak przez kolejnych kilka lat!
 

Jak mogę dobrać odpowiedni rozmiar majtek menstruacyjnych Sis?

Nasza rozmiarówka jest standardowa – wybierz taki rozmiar jaki zwykle kupujesz. Lycra, z której stworzone są nasze majtki jest niezwykle elastyczna, przez co bez problemu dopasuje się do Twojego ciała. Patrząc na nasze tabele rozmiarów – pamiętaj, że wymiary mierzone są na płasko, co oznacza, że obwód majtek po rozciągnięciu może wynieść nawet 2 razy tyle!
 

Czy mogę używać majtek menstruacyjnych do pływania?

Nie rekomendujemy używania majtek menstruacyjnych do pływania, nie gwarantujemy działania ich technologii pod wodą.
 

Przepłukałam pod wodą majtki menstruacyjne i dalej odczuwam nieprzyjemny zapach mimo, że cała krew została już wypłukana. Co robić?

Po wypłukaniu krwi rekomendujemy upranie majtek w rękach z użyciem naturalnego mydła. Jeżeli jednak czujesz, że zapach dalej utrzymuje się na majtkach – wrzuć je do pralki koniecznie na tryb prania ręcznego! Po praniu zapach nie powinien być odczuwalny.
 

Czy mogę ubierać obcisłe sukienki do majtek menstruacyjnych Sis?

Możesz, jednak zwróć uwagę, że w naszych modelach część absorbująca rozciąga się na cały tył majtek. Oznacza to, że ta część jest bardziej sztywna i w zależności od rodzaju Twojej figury – może pojawić się tam większa ilość materiału, lub może wydawać się „zgięty”.
 

Czy majtki menstruacyjne Sis mogą być używane przez kobiety ciężarne?

Tak, majtki menstruacyjne Sis są absolutnie bezpieczne dla każdego. Rekomendujemy je kobietom ciężarnym zmagającym się z problemem różnego rodzaju upławów, ale przede wszystkim dla kobiet w okresie połogu. Pamiętajmy, że po porodzie może pojawić się długie krwawienie przypominające okres, które jest oznaką obkurczania się macicy i jest całkowicie normalne. Dobrze więc na ten czas wyposażyć się w majtki menstruacyjne Sis, aby zapomnieć o dyskomforcie i móc cieszyć się macierzyństwem!
 

Jaki kolor mają majtki od wewnątrz? Czy krew jest widoczna od środka?

Wszystkie nasze majtki od wewnątrz posiadają warstwę czarnej bawełny, co sprawia, że krew na nich nie jest bardzo widoczna, jednak zauważalna. Dzięki temu możesz kontrolować ich „stopień zużycia” na dany dzień.
 

Czy w majtkach menstruacyjnych mogę wyjść z domu, na przykład do pracy?

Jak najbardziej – w majtkach menstruacyjnych możesz chodzić cały dzień. W trakcie ich używania możesz normalnie korzystać z toalety i podejmować się wszystkich aktywności. Jeżeli masz bardzo obfity okres zalecamy najpierw przetestować je w domu. Jeżeli Twoje majtki menstruacyjne są w odpowiednim rozmiarze (nie za duże, nie za małe) i odpowiednio o nie dbasz to możesz nosić je przez cały dzień bez strachu o przeciekanie.

 
Mamy nadzieję, że kolejny artykuł z serii „Majtki menstruacyjne – pytania i odpowiedzi” pomógł Ci rozwiać ewentualne wątpliwości! Jeżeli masz inne pytania skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy. Natomiast jeżeli wiesz już wszystko – sprawdź modele majtek menstruacyjnych, które mamy w naszej ofercie!

 

Koniecznie sprawdź też część trzecią tego artykułu!

Majtki menstruacyjne Sis - pytania i odpowiedzi, część 3