Tylko teraz! Nasze bestsellery nawet 25% taniej przez

Eukaliptus i jego niezwykłe właściwości

Sis Underwear Majtki menstruacyjne

Tworząc majtki menstruacyjne Sis skupiliśmy się przede wszystkim na znalezieniu idealnej warstwy absorbującej, która zapewniałaby nie tylko najlepszą chłonność, ale również była wytrzymała i posiadała właściwości antybakteryjne. Nasz wybór padł na eukaliptus – ta niezwykła roślina nie tylko nadaje się do tworzenia majtek menstruacyjnych, jak większość z Was wie można ją stosować również w wielu innych celach i na wiele innych sposobów. Poznajcie bliżej niezwykłe właściwości eukaliptusa.

Początki wykorzystania eukaliptusa miały miejsce w Australii. Najstarsze znane skamieliny eukaliptusa to kwiaty, owoce i liście znalezione w Patagonii, których wiek szacuje się na aż 52 miliony lat! Rdzenni mieszkańcy Australii, czyli Aborygeni używali tej rośliny jako leku na różne dolegliwości, takie jak choroby układu oddechowego, czy choroby objawiające się wysoką gorączką. Dzięki swojej skuteczności eukaliptus szybko dotarł również do Europy. Słowa „eukaliptus” pierwszy raz użył francuski botanik Charles Louis L'Héritiert de Brutelle w 1788 roku. Obecnie istnieje kilkaset znanych rodzajów eukaliptusa, które rosną już nie tylko w Australii, ale również w Azji, Afryce, Ameryce Południowej, czy Hiszpanii i innych krajach europejskich z odpowiednim klimatem. Eukaliptus jest na tyle niezwykłą rośliną, że możemy wykorzystywać każdą jego część – korę, liście, a nawet kwiaty. Jego działanie sprawdza się przede wszystkim przy problemach z układem oddechowym – doskonale znany jest wszystkim astmatykom oraz każdemu, kto zmagał się z zapaleniem płuc.  

Magia olejku z eukaliptusa

Eukaliptus doskonale znany jest wszystkim fanom aromaterapii, ale jego olejek ma również zastosowanie miejscowe. Wykazuje działanie antyseptyczne, przeciwgnilne, niszczy wirusy i roztocza. Ma bardzo silne właściwości przeciwbakteryjne, działa również na bakterie antybiotykoodporne. Jego orzeźwiający zapach sprawia, że korzystanie z olejku eukaliptusowego ma działanie uspokajające i odświeżające umysł. Wpływa on również na poprawę koncentracji, zmniejszenie uczucia psychicznego zmęczenia. Ze względu na swój przyjemny zapach stosuje się go również w środkach czyszczących, odświeżaczach powietrza, ale również środkach dezynfekujących. Działa on też odstraszająco na wiele gatunków owadów.

Sam olejek eukaliptusowy wykorzystywany jest w medycynie i przy produkcji leków oraz suplementów diety. Można go spotkać w lekarstwach na kaszel, pastylkach do ssania, środkach do inhalacji oraz różnego rodzaju maściach – ma on też działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, idealny jest więc do stosowania miejscowego.

Jego niezwykłe właściwości mają zastosowanie również w kosmetologii – eukaliptus doskonale nadaje się do tworzenia aromatycznych kosmetyków, na przykład olejków do kąpieli.

Eukaliptus dobrze znany jest również dentystom. W 2008 roku japońscy naukowcy przeprowadzili badanie, które wykazało, że u osób, które żuły gumę z ekstraktem z liści eukaliptusa 5 razy dziennie przez co najmniej 5 minut, stwierdzono znaczne zmniejszenie nagromadzenia płytki nazębnej, krwawień i zapalenia dziąseł. Za to działanie odpowiada eukaliptol, który jest powszechnie dodawany do płynu do płukania jamy ustnej, czy pasty do zębów.

Podsumowując, najważniejsze benefity płynące z olejku eukaliptusowego to:
  • wsparcie układu oddechowego – działające zarówno na problemy z płucami, jak i zatkany nos, najczęściej stosowane na te problemy w formie inhalacji,
  • relaks mięśni i ciała – dla wszystkich osób cierpiących na lumbago, reumatyzm, problemy ortopedyczne lub mięśniowe eukaliptus jest zbawiennym rozwiązaniem. Stosowany na skórę przynosi szybką i długotrwałą ulgę
  • działanie antyseptyczne – eukaliptus działa kojąco na poparzenia, podrażnienia i rany. Nie tylko przyspiesza gojenie, ale również zapobiega infekcjom i zapaleniom, dzięki swoim silnym właściwościom wiruso- i bakteriobójczym
  • wsparcie zębów i dziąseł – eukaliptus często używany jest w gumach do żucia i pastach do zębów, ponieważ nie tylko znakomicie odświeża oddech, ale również zabija bakterie znajdujące się w obrębie jamy ustnej
  • nie tylko dla ciała, ale również dla ducha – działanie odświeżające, uspokajające i poprawiające koncentracje jest wyjątkowo cenne dla naszej psychiki, pomaga również osobom cierpiącym na napady lęków i niepokoju. Redukuje również stres i myśli depresyjne.

Przysmak misiów koala

Liście eukaliptusa szczególnie upodobały sobie misie koala, które pochodzą z ojczyzny eukaliptusa – Australii. Nie tylko jedzą je ze smakiem, ale również mieszkają między nimi, a właściwie spędzają tam większą część swojego życia.
Liście eukaliptusa są niezwykle cennym surowcem, wykorzystywanym zarówno w postaci suszonej, ale również to właśnie z nich powstaje wspomniany wcześniej olejek eukaliptusowy. Pomogą nam one w dolegliwościach takich jak przeziębienie (którym towarzyszy kaszel, katar i ból gardła), problemy trawienne (biegunka, zaburzenia pracy jelit) oraz problemy skórne (łuszczyca, opryszczka). W kuchni liście eukaliptusa wykorzystywane są jako aromatyczna przyprawa, można je też spożywać w formie herbaty, a nawet nalewki.

Własnoręczne przygotowanie produktów z eukaliptusa jest niezwykle proste – wystarczy zakupić suszone liście w sklepie zielarskim, zalać je wrzątkiem i spożyć w postaci herbaty. Możemy również zalać je wódką lub spirytusem i odstawić na kilka tygodni w ciemne miejsce. Taka nalewka doskonale rozgrzeje nas w zimowe wieczory oraz pomoże nam pozbyć się objawów przebytej choroby.

Cenne drewno eukaliptusa

Drewno jest kolejną częścią eukaliptusa, która ma różnorodne zastosowanie. Obecnie wykorzystuje się je w budownictwie i meblarstwie. To jeden z najtwardszych gatunków drewna dostępnych ma rynku. Jest niezwykle mocny i solidny, ze względu na swoje australijskie pochodzenie, dzięki któremu przyzwyczaił się do trudnych warunków. Największą zaletą drewna eukaliptusowego jest wysoka odporność na działanie wilgoci, wynikająca z występujących w nim naturalnych olei, tworzących na jego powierzchni barierę ochronną, nie dopuszczającą przenikania wody w kolejne struktury materiału. Z tego powodu z drewna eukaliptusa produkuje się meble ogrodowe, które są odporne na pleśń, bakterie, grzyby i gnicie. Drewno eukaliptusowe nie wymaga częstego i pracochłonnego pielęgnowania, ani regularnego odnawiania. Poza meblami tworzy się z nich również inne drewniane powierzchnie, jak na przykład podłogi, okna i drzwi.
 

Eukaliptus w majtkach menstruacyjnych Sis

Materiał, który stosujemy jako warstwę absorbującą w naszych majtkach menstruacyjnych produkowany jest z celulozy eukaliptusa. Ma nie tylko znakomite właściwości absorbujące, ale również jego działanie bakteriobójcze nie ma sobie równych. Dzięki temu, możecie używać majtek menstruacyjnych Sis cały dzień, bez obaw o podrażnienia i infekcje intymne. Jego działanie podobne jest do materiału bambusowego, który również często spotykany jest w majtkach menstruacyjnych, jednak w przeciwieństwie do bambusa, proces produkcji materiału z eukaliptusa nie wpływa negatywnie na skażenie i zanieczyszczenie środowiska, a jego właściwości bakteriobójcze są o wiele lepsze. To samo tyczy się chłonności – w trakcie naszych testów eukaliptus pochłaniał nawet dwa razy więcej krwi niż materiał bambusowy.
 
Eukaliptus znajdziesz w każdym z modeli dostępnych w naszej ofercie – Comfy, Sexy i Sporty.

Kup majtki menstruacyjne Sis i już teraz poznaj kolejne działanie tej niesamowitej rośliny!