Tylko teraz! Nasze bestsellery nawet 25% taniej przez

Alergia na podpaski - coraz większy problem wśród kobiet

Alergia na podpaski - coraz większy problem wśród kobiet - Sisunderwear.pl Majtki menstruacyjne

Każdego miesiąca ten sam problem: nadchodzący okres sprawia, że czujesz się naprawdę przybita. Poza dyskomfortem towarzyszącym bólom menstruacyjnym, możesz również napotkać zupełnie inny problem. Dla wielu z nas podpaski i tampony są jedynymi środkami higienicznymi stosowanymi w trakcie okresu. Z biegiem czasu jednak możesz zauważyć, że powodują one wysypkę. Nie będziesz odosobnionym przypadkiem – te higieniczne produkty często zawierają perfumy, tworzywa sztuczne i chemikalia, które mają "poprawić" higienę intymną.

Niezależnie od tego, czy masz wrażliwą skórę, czy nie - mogą one podrażniać ją, powodować pieczenie i swędzenie. Jakie są prawdziwe przyczyny tych alergii? Jak rozpoznać objawy, a przede wszystkim jak ich unikać, wybierając rozwiązania zapewniające dobrą wchłanialność?

Przez całe życie kobieta zużywa około 15 tysięcy produktów higienicznych w trakcie okresu (podpaski oraz tampony). To około 290 podpasek rocznie. Podobnie jak majtki, podpaski stykają się bezpośrednio ze skórą. Niestety podczas czytania składów na opakowaniach praktycznie niemożliwe jest znalezienie głównych źródeł alergii i poznanie ich przyczyn. Ponadto lista składników w przypadku niektórych marek w ogóle nie istnieje. Powód: producenci podpasek nie są zobowiązani do umieszczania tych informacji na produkcie higienicznym, jednak chęć poznania tego, co kryje się za tymi produktami (które mają bezpośredni kontakt  z naszymi miejscami intymnymi) jest całkowicie uzasadniona. Wchodzenie w takie szczegóły jest tym bardziej ważne, że zgodnie z najnowszymi statystykami aż 75% Polek miało styczność z infekcjami intymnymi!

Alergia na podpaski nie jest niczym niezwykłym

Ale skąd tak naprawdę się bierze? To swędzenie i ból?

Tradycyjne podpaski zawierają zwykle alergeny, które nie są naturalne, aby zwiększyć wydajność ich produktów i umożliwić im skuteczną ochronę. Nie trudno wyobrazić sobie, że podpaski w dzisiejszych czasach pełne są substancji, które mogą stanowić poważne zagrożenie dla Twoje zdrowia i dobrego samopoczucia podczas menstruacji. Majtki menstruacyjne Sis wykonane są z tkanin z certyfikatem OEKO-TEX, które są wolne od szkodliwych substancji i pomogą Ci zachować równowagę organizmu. Jest to zatem higieniczna ochrona, która jest nie tylko skuteczna, ale też naturalna.

 

Skład – jaki jest naprawdę?

Oprócz tego, że same podpaski są naprawdę nieprzyjemne i mało praktyczne, ich skład zwykle jest bardzo niejasny. Prawie niemożliwe jest poznanie dokładnego składu podpasek sprzedawanych na rynku przez największe marki, a te mniejsze chcąc nadać swoim produktom lepszy wizerunek, określają je mianem „bawełnianych”. W rzeczywistości te podpaski zawierają bardzo małą ilość bawełny (lub w ogóle nie zawierają bawełny w przypadku niektórych marek), a ich głównym składnikiem jest plastik. Zwierają również bawełnę z pochodnymi pestycydów, syntetyczną celulozą i sztuczną masą chłonną. Kolejnym elementem, który może Cię zszokować jest aluminium. Może występować tylko w niewielkich ilościach, ale już sama jego obecność daje wyobrażenie o tym, co czeka nas kiedy skorzystamy z takich produktów. Dlatego dbające o zdrowie kobiety powinny wybrać majtki menstruacyjne i inne środki ochronne, które można prać (na przykład wielorazowe podpaski).

 

Gorąco!

Tak właśnie czują się Twoje miejsca intymne, gdy używasz podpasek. Alergia to nie jedyny problem, z jakim możesz się zetknąć. Tradycyjne podpaski nie przepuszczają powietrza, tworząc w Twoich majtkach prawdziwą saunę. W upalne dni taki stan może doprowadzić do poważnych odparzeń, które będą wymagały długiego leczenia. Skóra w tym miejscu jest bowiem wyjątkowo wrażliwa i nie powinna mieć styczności z żadnymi nienaturalnymi substancjami, które są dla niej wyjątkowo niebezpieczne. 

 

Środki absorbujące

Absorbenty mają głównie postać żelu i są kryształami poliakrylanu sodu z produktów ropopochodnych. Znane jako SAP lub Super Absorbent Powder, są w stanie wchłonąć do 200 razy więcej niż ich waga. Im bardziej chłonne są twoje podpaski, tym więcej tych środków chłonnych jest w nich obecnych. Jak możesz sobie wyobrazić, te składniki nie są w pełni bezpieczne. Jeżeli obawiasz się szkodliwych skutków zdrowotnych wynikających ze styczności absorbentów z Twoim ciałem, zalecamy Ci korzystanie wyłącznie z majtek i podpasek wielorazowych stworzonych z materiałów z certyfikatem OEKO-TEX, które gwarantują, że nie zawierają żadnych szkodliwych substancji.

 

Inne substancje obecne w podpaskach i tamponach

Warto dodać, że tampony i podpaski higieniczne mogą również ukrywać inne „niebezpieczne” substancje, które przy codziennym stosowaniu mogą nas uczulać. Należą do nich syntetyczne zapachy, które w większości przypadków pomagają ukryć zapach wydzielany z krwawienia miesiączkowego. Innym przykładem jest dioksyna, która służy do wybielania ręczników. Warto dodać, że zarówno podpaski i tampony bielone są chlorem, dlatego podczas ich używania istnieje wysokie ryzyko skażenia rakotwórczymi substancjami!  

Majtki menstruacyjne Sis nie zawierają żadnych szkodliwych substancji ani dodatków. Co więcej, możesz wybrać styl, który nie tylko ochroni Cię w czasie okresu, ale będzie podkreślał Twoją indywidualność i osobowość!

 

Prawdziwe ryzyko dla wszystkich kobiet

Złożone głównie z tworzyw sztucznych podpaski i tampony są wodoszczelne i mają długotrwały kontakt ze skórą i błonami śluzowymi. Prowadzi to do maceracji, która jest źródłem nieprzyjemnych zapachów. Jest to idealne środowisko dla rozwoju grzybów i wielu bakterii. Dzięki syntetycznym zapachom i braku naturalnych materiałów takie „combo” jest bardzo niebezpieczne dla alergików i nie tylko. Na tym się nie kończy, kilka dużych organizacji międzynarodowych przyznało, że składniki podpasek są niebezpieczne dla zdrowia i powodują między innymi dolegliwości takie jak problemy z płodnością i suchość pochwy. Problem dotyczy więc milionów konsumentów, którzy na co dzień korzystają ze środków ochrony higienicznej jak podpaski, czy tampony.

 

Alternatywa istnieje – majtki menstruacyjne!

Jeśli cierpisz na alergię na podpaski lub po prostu nie chcesz na nią cierpieć w przyszłości, świetną alternatywą są nadające się do prania majtki menstruacyjne. Znane również jako bielizna absorbująca, można je nosić jak zwykłe majtki średnio przez 12 godzin. Nadające się do prania i wielokrotnego użytku majtki menstruacyjne stanowią ekologiczną ochronę, która może wytrzymać nawet 5 lat. Poza wytrzymałością rozwiązanie to jest również bardzo skuteczne. Nie przepuszczają zapachu, możesz je nosić w Twój typowy dzień, możesz zakładać je do pracy, nosić w czasie wolnym, a nawet w nich spać!

 

No i przede wszystkim: te majtki są przyjazne dla środowiska.

Naprawdę nie jest możliwe porównanie ich wpływu na środowisko z wpływem jednorazowych, nieulegających biodegradacji podpasek higienicznych. Co ważniejsze, elementy majtek menstruacyjnych Sis posiadają certyfikat OEKO-TEX. Oznacza to, że są one wolne od jakichkolwiek substancji chemicznych, które są szkodliwe dla organizmu, co powoduje, że ​​ryzyko alergii jest minimalne. Jeśli masz wrażliwą skórę, tym lepiej. I nie martw się - dzisiejsze majtki menstruacyjne są bardzo ładne! Możesz wybrać szorty, wysoki lub niski stan – tak, jak lubisz! Jedyne co musisz zrobić to zdecydować się na odpowiedni model, a to wcale nie jest takie proste 😉

Wybierz już dziś: Comfy Sis, Sexy Sis, Sporty Sis.