Nie zapomnij, że przy zakupie 3 sztuk majtek Sis otrzymasz automatyczny rabat -15% na całość!

Majtki menstruacyjne Sis - często zadawane pytania

Majtki menstruacyjne Sis Underwear - FAQ

Kto pyta nie błądzi! Poniżej zebraliśmy wasze najpopularniejsze pytania. Jeżeli nie ma tu tematu, który Cię interesuje, koniecznie daj nam o tym znać na klaudia@sisunderwear.pl.

Jeżeli chcesz jeszcze bardziej zgłębić swoją wiedzę o majtkach menstruacyjnych koniecznie dołącz też do naszej grupy na Facebooku!

Produkty

Majtki menstruacyjne Sis są skuteczną ochroną w trakcie Twojego okresu ze względu na ich budowę ale przede wszystkim absorbujący eukaliptus. Eukaliptus to specjalna tkanina posiadająca chłonność równym trzem tamponom! Poznaj wszystkie szczegóły czytając sekcję Jak działa Sis?

To prawda, w internecie możesz kupić majtki menstruacyjne już nawet za kilakdziesiąt złotych. Zwróć jednak uwagę na ich skład - czy zawierają warstwę absorbującą zrobioną z eukaliptusa, bambusa lub innego materiału dobrej jakości? Czy materiały w nich użyte posiadają certyfikaty, np. OEKO-TEX? Czy produkcja odbywa się w Polsce? Głównymi czynnikami wpływającymi na naszą cenę są materiały i produkcja. Nasze materiały są wyłącznie europejskiej produkcji, posiadają certyfikat OEKO-TEX, są w pełni bezpieczne, a ich pochodzenie jest znane. Każdy etap produkcji odbywa się w Polsce. Szwalnia tworząca majtki menstruacyjne Sis zatrudnia ludzi w normalnych warunkach, w przeciwieństwie do niektórych np. azjatyckich fabryk, które niestety wspierają wyzysk i niewolnictwo. Kupując majtki menstruacyjne Sis masz absolutną pewność, że płacisz za najwyższą jakość i wspierasz lokalne biznesy.

Tak! Po pierwsze, nasz eukaliptus posiada właściwości antybakteryjne, które zapobiegają namnażaniu się bakterii. Po drugie, nie obawiaj się ciągłego uczucia "krwi w majtkach". Bawełna oddzielająca eukaliptus od ciała chłonie całą krew, sama pozostając sucha, w związku z czym uczucie wilgoci szybko znika.

Pamiętaj, że krew najlepiej dopiera się w zimnej wodzie. Jeżeli użyjesz ciepłej, krew po prostu pozostanie w eukaliptusie. Jej całkowite wypłukanie pod zimną wodą jest jedynym sposobem na pozbycie się nie tylko jej, ale również bakterii w niej zawartych. Dla swojego komfortu możesz użyć antybakteryjnego płynu do prania Mr Ziggi Color, który dodatkowo zdezynfekuje majtki w trakcie prania.

To możliwe w dwóch przypadkach. Czasami gdy niedokładnie wypłuczesz majtki przed pierwszym użyciem, bawełna nie nabierze odpowiedniej chłonności i może nie nadążyć z wchłanianiem krwi, co spowoduje jej przeciekanie po bokach (w pachwinach). Pamiętaj, że bawełna nabiera najlepszej chłonności po 4-5 praniach. W drugim przypadku, jeżeli Twój okres jest bardzo obfity o majtki menstruacyjne są "pełne" krew również może wydostać się bokiem, jednak dzieje się to w przypadku nadmiernie obfitych miesiączek, lub zaburzeń miesiączkowania.

Zaufaj nam - poczujesz to :) Ciężar krwi jest odczuwalny, po kilku użyciach będziesz wiedziała, kiedy nadchodzi czas na zmianę.

Klasyczna, popularna podpaska to plastikowy, sztuczny twór, który nie posiada żadnych właściwości bakteriobójczych, ani nie oddychha. Nasz eukaliptus to nie jest przypadkowa tkanina, to wybrany po długich testach eukaliptus marki TENCEL®, który zapobiega namnażaninu się bakterii, dzięki czemu brzydki zapach zwykle nie występuje wcale, a jeżeli jest odczuwalny - zdarza się to po bardzo wielu godzinach noszenia. Przy noszeniu majtek Sis wiele godzin nie odczujesz uczucia gorąca lub pieczenia, ponieważ eukaliptus jest tkaniną oddychającą. Ponadto wiskoza eukaliptusowa użyta w majtkach Sis skutecznie kontroluje wilgoć i posiada zdolność kontroli temperatury. Majtki menstruacyjne Sis to produkt naturalny i wielokrotnie przetestowany, który skutecznie rozprawia się z problemem brzydkiego zapachu.

Pamiętaj, aby przed pierwszym użyciem wyprać i wypłukać majtki menstruacyjne Sis. Na pierwszy raz nie rekomendujemy wychodzenia w nich z domu - lepiej przetestować je w bezpiecznym miejscu. Pamiętaj, że każde ciało jest inne, każdy ma inną budowę, krój majtek może nie być dla Ciebie odpowiedni, majtki mogą nie przylegać idealnie do Twojego ciała. Taka sytuacja dotknęła jedynie mały procent naszych klientów, jednak warto przetestować majtki w bezpiecznym miejscu za pierwszym razem, aby lepiej poznać swoje ciało, krwawienie i same majtki :)

Warto zaznaczyć, że taka sytuacja zdarza się niezwykle rzadko. Jeżeli majtki menstruacyjne Sis nie podołają Twojemu krwawieniu w ciągu dnia, zawsze możesz stosować je jako majtki na noc - przy mniejszej aktywności ryzyko przeciekania jest mniejsze. Wiele osób używających majtek menstruacyjnych Sis w nocy potwierdza, że jest to najlepsza ochrona w trakcie snu. Ewentualnie możesz używać ich w ciągu dnia jako dodatkowe zabezpieczenie dla kubeczka menstruacyjnego. Jeżeli działanie majtek Cię nie satysfakcjonuje, nawet po ich użyciu możesz uzyskać zwrot kosztów. Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo, lub przez formularz kontaktu.

Skrzepy tak samo składają się z wody i są możliwe do wchłonięcia. Dzieje się to z podobną szybkością jak wchłanianie samej krwi przez majtki menstruacyjne. Pamiętaj, że nie jest to ciało stałe, po prostu krew w innej postaci, ale to wciąż płyn, który majtki menstruacyjne Sis bez problemu wchłoną.

Sklep

Jeżeli chcesz kupić majtki menstuacyjne Sis po pierwsze złóż zamówienie na naszej stronie. Po opłaceniu zamówienia zaczniemy je realizować. Otrzymasz od nas e-mail z fakturą VAT i w podobnym czasie paczka zostanie do Ciebie wysłana. W zależniości od metody przesyłki pozostaje tylko czekać na listonosza, kuriera lub przesyłkę gotową do odbioru w Paczkomacie :) Czas wysyłki to zwykle około 2 dni, jeżeli może być dłuższy to zawsze informujemy o tym w pasku informacyjnym u góry naszej strony, lub na stronie produktu w widocznym miejscu.

Jak najbardziej! Do uzyskania 10% rabatu przy pierwszym zakupie służy kod rabatowy MojePierwszeSis. Natomiast kupując 3 sztuki lub więcej auytomatycznie nalicza się rabat 15% dla całego zamówienia!

Na każdym etapie przywiązujemy ogromną wagę do ekologii. Nasze opakowania są w pełni zrobione z kartonu. Nasze ulotki są biodegradowalne, stworzone z ekologicznego papieru recyklingowego Nautilus. Jako wypełniacz do paczek używamy ekologicznego wypełniacza jakim jest skropak. Jedynym sztucznym elementem jest odrobina taśmy klejącej, którą musimy użyć, aby zabezpieczyć paczkę.

Jeżeli chcesz zwrócić lub wymienić majtki menstruacyjne Sis, wyślij e-mail na adres klaudia@sisunderwear.pl. W mailu koniecznie zawrzyj poniższe informacje:
- numer zamówienia (czterocyfrowy)
- informację, czy chcesz zwrócić majtki, czy wymienić (doprecyzuj co dokładnie chcesz wymienić i na co)
- kod lub adres Paczkomatu, z którego nadasz paczkę.

Po wysłaniu maila wygenerujemy i wyślemy Ci opłaconą etykietę do naklejenia na paczce. Obecnie oferujemy jedynie możliwość zwrotu lub wymiany na nasz koszt z użyciem Paczkomatu. Etykietę należy wydrukować, nakleić na paczce, udać się do Paczkomatu i zeskanować jej kod, a następnie zostawić ją w schowku (dokładnie go zamknij, po włożeniu paczki!).

Po otrzymaniu przez nas paczki i sprawdzenia zawartości otrzymasz od nas skorygowaną fakturę oraz nowe majtki, lub zwrot środków.

Nasze paczki są wysyłane z siedziby Sis Underwear w Krakowie :)

Więcej pytań?

Powyżej zebraliśmy najpopularniejsze pytania, ale nie zapomnij jeszcze o artykułach, które stworzyliśmy bazując na Waszych wiadomościach i komentarzach. Sprawdź (bardziej szczegółowe) pytania i odpowiedzi na naszym blogu: