Tylko teraz! Nasze bestsellery nawet 25% taniej przez

Majtki menstruacyjne Sis - pytania i odpowiedzi, część 3

Sis Underwear majtki menstruacyjne Sporty Sis

To już trzeci artykuł z serii „Majtki menstruacyjne – pytania i odpowiedzi”! Niezwykle cieszy nas Wasze zainteresowanie tematem majtek menstruacyjnych i liczne pytania, które do nas wysyłacie. Rozsiądźcie się wygodnie i delektujcie się kolejną dawką wiedzy 😊

Z czego wynika cena majtek menstruacyjnych Sis?

Wiele z Was pytało nas wprost – z czego wynika cena naszych majtek menstruacyjnych i czy mogłaby być niższa. Przyjrzyjmy się zatem procesowi ich produkcji. Pierwszym krokiem jest zdobycie materiałów, które pozyskujemy wyłącznie od europejskich producentów. Nasz eukaliptus produkowany jest w Europie, podobnie jak lycra i bawełna, której używamy. Europejscy producenci zwykle mają wyższe ceny niż firmy importujące materiały z Chin.

Każdy z naszych materiałów następnie zostaje przetransportowany do Polski, gdzie znajduje się nasza szwalnia. Po stworzeniu majtki trafiają do naszego magazynu, gdzie pakujemy je dla Was. Używamy wyłącznie biodegradowalnych opakowań i ulotek drukowanych na papierze Nautilus, każdy z wymienionych elementów produkowany jest w Polsce. Ponieważ zależy nam, aby połączyć 100% polską produkcję z byciem eko i do tego dostarczyć Wam produkt najwyższej możliwej jakości – niestety musimy też brać pod uwagę towarzyszące temu koszta. 
 

 

Dlaczego nie używacie bawełny z certyfikatem GOTS?

Bawełna z certyfikatem GOTS, czyli bawełna organiczna to był nasz pierwszy wybór przy tworzeniu prototypów majtek menstruacyjnych Sis. Niestety, w fazie testów odkryliśmy, że cechuje się o wiele gorszymi zdolnościami absorbcji, niż bawełna z certyfikatem OEKO-TEX. Naszym priorytetem od początku było zapewnienie Wam najlepiej działających majtek menstruacyjnych, które podołają nawet przy najbardziej obfitym krwawieniu – i wydaje nam się, że z perspektywy czasu był to dobry wybór!
 

 

Dlaczego wybraliście akurat lycrę, a nie samą bawełnę do stworzenia majtek menstruacyjnych Sis?

Głównie ze względu na jej wygląd, trwałość i elastyczność. Od początku zależało nam, aby nasze majtki menstruacyjne mogły doskonale dopasować się do ciała, a przy tym ładnie wyglądać. Dlatego zdecydowaliśmy się na włoską lycrę wysokiej jakości, która zapewnia komfort, ale również nie przepuszcza wody tak łatwo jak bawełna, dzięki czemu może działać jak dodatkowa ochrona.

 

 

Czy będą większe rozmiary?

Tak – w fazie testów nie zapomnieliśmy o osobach noszących większe rozmiary, a nasze majtki testowe tworzyliśmy również w rozmiarach 2XL i 3XL. Pandemia skutecznie przesunęła w czasie ich stworzenie, ale ciągle o nich pamiętamy i mamy nadzieję stworzyć je najszybciej jak się da 😊 O wszystkich nowościach zawsze informujemy w naszym newsletterze - zachęcamy do dopisania się.
 

 

Czy majtki menstruacyjne są dobre do uprawiania sportu? Czy trzeba o nie jakoś specjalnie dbać udając się w nich na trening?

Majtki menstruacyjne są doskonałe do uprawiania każdego rodzaju sportów i aktywności fizycznej! Z pewnością wiedzą o tym wszystkie osoby, które trening z podpaską lub tamponem zamieniły na trening w majtkach menstruacyjnych. Do tego celu stworzyliśmy właśnie model Sporty Sis, który utrzyma się w jednym miejscu przez cały trening. Po treningu należy zdjąć majtki i uprać tak, jak zwykle. Ze względu na pot pojawiający się w trakcie treningu radzimy uprać majtki od razu po jego zakończeniu.
 

 

Czy do majtek menstruacyjnych Sis mogę zakładać podpaskę jako dodatkową ochronę?

Nie ma takiej potrzeby! Ze względu na doskonałe działanie absorbujące naszych majtek nawet nie testowaliśmy możliwości noszenia ich razem z podpaską. Oczywiście można próbować, ale na własną odpowiedzialność 😉
 

 

Dlaczego wasza warstwa absorbująca jest zrobiona z eukaliptusa, a nie np. z bambusa czy bawełny?

Pierwsze prototypy majtek menstruacyjnych Sis tworzyliśmy wykorzystując warstwę absorbującą z bambusa. Bawełna ma zdecydowanie za małe zdolności absorbujące, wybór musieliśmy więc rozstrzygnąć pomiędzy bambusem i eukaliptusem. Zbierając szczegółowe informacje na temat tych materiałów odkryliśmy, że tkanina bambusowa produkowana jest w dużej mierze w Azji, w fabrykach, które zwykle nie dbają o swoich pracowników, a sam proces powstawania tego materiału ma negatywny wpływ na zanieczyszczenie środowiska. Nasz wybór był więc prosty.

 

 

Czy majtki menstruacyjne Sis są dobre dla osób z endometriozą?

Endometrioza entometriozie nierówna! Każda kobieta zmagająca się z tą chorobą ma krwawienia o różnej obfitości. Nie możemy zagwarantować, że dla wszystkich z Was majtki menstruacyjne Sis będą odpowiednie, ale kilka naszych testerek z obfitymi krwawieniami było zachwyconych działaniem. Może okazać się, że będzie konieczna zmiana majtek przed upływem 12 godzin, zachęcamy jednak do spróbowania 😊
 

 

Czy pranie w 30 stopniach na pewno wyczyści majtki menstruacyjne po użyciu?

Tak! Pamiętajmy, że eukaliptus posiada właściwości antybakteryjne, majtek nie trzeba więc dodatkowo odkażać. Krew podczas noszenia nie ma kontaktu ze skórą – znajduje się w warstwie absorbującej, nad którą jest jeszcze bawełna. Pranie majtek menstruacyjnych Sis powinno być robione w 30 stopniach, ponieważ powszechnie wiadomo, że krew najłatwiej spiera się pod zimną wodą, a do tego jej temperatura nie uszkodzi używanych przez nas materiałów, co pozwoli cieszyć się majtkami Sis jeszcze dłużej!
 

 

Kiedy majtki nabiorą najlepszej chłonności?

W celu nabrania chłonności prosimy o wypłukanie lub wypranie majtek przed pierwszym użyciem, jednak większość użytkowniczek majtek menstruacyjnych Sis przyznaje, że największej chłonność nabierają po 3-4 praniach. Jeżeli chłonność nie będzie odpowiednia przy pierwszym użyciu radzimy uprać je i wysuszyć ponownie.
 

 

Gdzie można poznać opinie użytkowniczek majtek menstruacyjnych Sis?

Wszystkie opinie zamieszczane są automatycznie na naszej stronie w sekcji Opinie. Możesz też spojrzeć na nasz profil na Facebooku oraz niedawno utworzoną grupę „Majtki menstruacyjne – pytania i odpowiedzi”, w której planujemy poruszać temat majtek menstruacyjnych (nie tylko Sis Underwear) 😊
 

 

Czy istnieje możliwość wymiany majtek na inny rozmiar lub model po zakupieniu? Kto w takim przypadku ponosi koszty wysyłki?

Oczywiście jeżeli majtki okażą się za małe lub za duże po przymierzeniu jest możliwość wymiany na inny rozmiar. W tym celu należy skontaktować się z nami poprzez formularz kontaktowy lub napisać na adres e-mail klaudia@sisunderwear.pl. Ze swojej strony oferujemy opłacenie kosztów wysyłki Paczkomatem, prześlemy Ci opłaconą etykietę, którą wystarczy wydrukować i nakleić na paczce. Po nadaniu przez Ciebie przesyłki natychmiast wysyłamy do Ciebie odpowiedni rozmiar.
 

 

Ile par majtek menstruacyjnych Sis powinnam kupić, jeżeli chcę aby starczyły mi na cały okres, bez konieczności używania dodatkowej ochrony i prania ich codziennie?

Z doświadczenia widzimy, że nasze najbardziej zdeterminowane Klientki dają radę przetrwać całą miesiączkę posiadając zaledwie 3 pary! Jednak wiąże się to z codziennym praniem. Przy normalnej obfitości krwawień jedna para majtek menstruacyjnych powinna wystarczyć na 12 godzin, w związku z czym rekomendujemy posiadanie jednej pary na dzień i jednej na noc, co daje 2 pary na dobę i zaopatrzenie się w tyle, ile trwa nasz okres.


 
Jeżeli dalej nie zaspokoiliśmy Waszej ciekawości i w Waszych głowach pojawiają się kolejne pytania – piszcie do nas śmiało przez formularz kontaktowy, lub bezpośrednio na adres klaudia@sisunderwear.pl!
 
Jeżeli wszystko jest już jasne, pozostało tylko jedno pytanie, które musicie zadać sobie sami – co wybieracie, Comfy Sis, Sexy Sis czy Sporty Sis? 😉