Tylko teraz! Nasze bestsellery nawet 25% taniej przez

Majtki menstruacyjne Sis - pytania i odpowiedzi, część 1

Sis Underwear Majtki Menstruacyjne

Kiedy zainteresowaliśmy się tematem majtek menstruacyjnych i ich produkcji, w Polsce mało kto o nich słyszał. Dziewczyny wierne były tamponom i podpaskom, pomału przekonywały się do kubeczków menstruacyjnych. Gdy zaczęliśmy poruszać temat bielizny na okres i szukać chętnych osób do testów, recenzji i pomocy w ulepszaniu naszego produktu zostaliśmy zasypani masą pytań. Najpopularniejsze postanowiliśmy zamieszczać na blogu w cyklu Q&A, który ułatwi wam korzystanie z majtek menstruacyjnych Sis, pomoże wam w wyborze odpowiedniego modelu i rozwieje ewentualne wątpliwości.

Jak to możliwe, że majtki menstruacyjne działają tak samo jak podpaski?

Podpaska zbudowana jest z kilku warstw. Zwykle u góry znajduje się siatka z polietylenu lub polipropylenu (powodującego odparzenia i nieprzepuszczającego powietrza, co jest niebezpieczne dla skóry, w środku warstwa absorbująca (często wykonana z bawełny GMO zawierającej groźne pestycydy), na końcu warstwa zapobiegająca przeciekaniu. Do tego większość podpasek na spodzie ma również paski chemicznego kleju, który może powodować wysypki i alergie. Budowa podpaski składa się z warstw i tak samo stworzyliśmy majtki menstruacyjne Sis. Przy ich tworzeniu zwróciliśmy jednak uwagę, aby każdy materiał, a nawet nici były ekologiczne, dobre dla skóry i posiadały niezbędne certyfikaty. Znaczącą różnicą w budowie podpasek i majtek menstruacyjnych jest warstwa absorbująca – podpaska wchłania krew i zatrzymuje ją w sobie „na zawsze”. Eukaliptus wykorzystany w majtkach menstruacyjnych pochłania krew, ale pod wpływem wody uwalnia ją i po wypłukaniu oraz wysuszeniu wraca do poprzedniego stanu. Ponadto nasza warstwa absorbująca pod względem powierzchni jest dużo większa niż nawet największe nocne podpaski, co daje majtkom menstruacyjnym możliwość działania do 12 godzin (nasz rekord w fazie testów to 18,5 godziny 😉).

 

Czy o majtki menstruacyjne trzeba jakoś specjalnie dbać? Przechowywać je w odpowiednich warunkach?

Żeby utrzymać majtki menstruacyjne w dobrej kondycji należy dbać jedynie o proces ich mycia i suszenia. Przed pierwszym użyciem dobrze je uprać, aby bawełna nabrała chłonności, ze swojej strony rekomendujemy jednak włożenie ich na 10 minut do zimnej wody i wysuszenie. Po użyciu należy przepłukać je pod zimną wodą, najlepiej z dodatkiem naturalnego mydła (niezawierającego gliceryny, która przykleja się do majtek i powoduje gorsze wchłanianie). Po wypłukaniu krwi można wrzucić je do pralki z resztą ubrań, nastawić maksymalnie na 30 stopni i wysuszyć naturalnie (bez używania opcji suszenia w pralce, suszarki do włosów itp.). Poza tym traktuj je tak samo jak Twoją normalną bieliznę! Wrzuć je do szuflady i zostaw je tam do Twojej kolejnej miesiączki. Przy zachowaniu powyższych zasad, czyli po prostu odpowiednim dbaniu o swoje majtki menstruacyjne, możesz korzystać z nich bez obaw przez kilka najbliższych lat.

 

Jakie to uczucie nosić majtki menstruacyjne? Nie czujesz się jakbyś nosiła pieluchę?

Nie oszukujmy się – majtki menstruacyjne składają się z czterech warstw więc ich grubość z pewnością jest wyczuwalna. Jednak po założeniu, za sprawą lycry majtki dopasują się do kształtu Twojego ciała. Być może będziesz czuła grubszy materiał z tyłu, jednak nie powoduje to żadnego dyskomfortu. Przy krwawieniu być może przez chwilę poczujesz wilgoć, jednak cała krew zostanie szybko pochłonięta przez eukaliptus, a bawełna pozostanie sucha. Pod koniec dnia istnieje możliwość, że majtki zrobią się "odrobinę cięższe", jednak z naszych obserwacji, testów i dotychczasowych recenzji majtek menstruacyjnych Sis wynika, że nie powoduje to żadnego dyskomfortu, ani nie jest specjalnie odczuwalne.

 

Czy to nie jest obrzydliwe, nosić własną krew w majtkach przez 12 godzin?

A czy to nie jest obrzydliwe, kiedy trzymasz w sobie tampona nasiąkniętego krwią, która zgodnie z naturą powinna wypłynąć na zewnątrz? Czy to nie jest obrzydliwe, że przyklejasz to własnej bielizny sztuczne podpaski, z pomocą niebezpiecznego dla skóry kleju? Krew w majtkach menstruacyjnych Sis nie jest nawet zauważalna dzięki czarnej bawełnie, której użyliśmy od wewnątrz. Cała krew zostanie wchłonięta przez eukaliptus, który posiada naturalne wartości bakteriobójcze, dzięki czemu zapobiegnie infekcjom i rozmnażaniu się bakterii. Poza tym, hej, Twój okres jest częścią Ciebie i najwyższy czas przełamać to tabu, że to może być w jakikolwiek sposób obrzydliwe!

 

Czy majtki menstruacyjne są eko?

Trzy razy tak! :) Zwracamy uwagę na bycie eko na każdym etapie ich produkcji i nie tylko! Nawet nasze ulotki tworzone są z papieru Nautilus Classic, który jest ekologicznym papierem recyklingowym produkowanym w 100% z makulatury. To samo tyczy się pudełek, w które pakujemy nasze majtki menstruacyjne - również są w 100% eko. Do pakowania nie używamy folii, staramy się redukować produkcję odpadów i używanie plastiku kiedy tylko możemy!

 

Który model majtek menstruacyjnych Sis jest najlepszy?

Osobiście kochamy wszystkie nasze modele, ponieważ każdy jest inny! Wybraliśmy je z setek możliwości, analizowaliśmy wszystkie tak, aby w naszej ofercie znalazły się modele dopasowane do różnych styli życia. Model Comfy jest wygodny, z wysokim stanem, tworząc go myśleliśmy o osobach ceniących wygodę i komfort w codziennym życiu. Model Sexy stworzyliśmy dla kobiet, które lubią czuć się piękne, lubią ubierać ładną bieliznę i nie chcą z tego zrezygnować również w trakcie okresu. Model Sporty to obcisły model ze stylowym wycięciem, przypominający odrobinę bokserki. Stworzony został dla osób, które są aktywne i potrzebują wyjątkowo dobrze dopasowanego modelu. Poza tymi różnicami, każdy nasz model jest dokładnie taki sam, jeżeli chodzi o jego działanie. Nie wiesz, na który się zdecydować? Polecamy spróbować wszystkie trzy 😊

 

Czy istnieją jakiekolwiek przeciwskazania do korzystania z majtek menstruacyjnych Sis?

Nie, nasze materiały zostały wybrane tak, aby były odpowiednie dla każdego typu skóry i nie powodowały alergii ani podrażnień. Jedynym ewentualnym przeciwskazaniem może być zbyt obfity okres, majtki menstruacyjne Sis zostały tak zaprojektowane, aby chronić Was przez 12 godzin w przypadku średnio obfitego okresu.

 

Czy majtki menstruacyjne można również stosować w innym celu, na przykład w przypadku problemów z nietrzymaniem moczu?

Oczywiście! Majtki menstruacyjne Sis (jak sama nazwa wskazuje) projektowaliśmy głównie jako środek higieniczny do stosowania w trakcie okresu, natomiast znakomicie sprawdzą się również w przypadku nietrzymania moczu, różnego rodzaju obfitych upławów, a zwłaszcza dla kobiet po porodzie, które są w fazie połogu. Nasza część absorbująca została tak zaprojektowana, żeby doskonale pochłaniać ciecz niezależnie od jej rodzaju i gęstości. Jednak ze względu na typ jej budowy do problemów z nietrzymaniem moczu polecamy dwa modele posiadające największą częśc absorbującą - Comfy Sis i Sporty Sis.

 

Jeżeli masz pytania na temat majtek menstruacyjnych i chciałabyś, abyśmy umieścili je w naszym artykule, koniecznie napisz do nas poprzez zakładkę kontakt.

 

Koniecznie sprawdź też część drugą tego artykułu!

Majtki menstruacyjne Sis - pytania i odpowiedzi, część 2